Zaproszenie na pielgrzymki dla Służby Zdrowia i ich rodzin.

Zapisy tel : 602 783 279

ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

PIELGRZYMKA PO GRECJI

dla Pracowników Służby Zdrowia wraz z rodzinami

22 - 29.09 2018

cena 1690 zł + 50 Euro

DZIEŃ 1 - Wyjazd z Zamościa - w kierunku Serbii, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Zakwaterowanie w hotelu tranzytowym w Serbii.

DZIEŃ 2 – Po śniadaniu wyjazd do Grecji, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg w hotelu na riwierze olimpijskiej.

DZIEŃ 3 – Po śniadaniu wyjazd wczesnym rankiem do miejscowości Filipii – zabytek UNESCO, miasta założonego przez króla Filipa II Macedońskiego w IV w. p.n.e. Z tego miejsca Apostoł Paweł w 49 r. n.e. rozpoczął misję po Europie. W Filipii wtrącono go do więzienia, ale również to w tym mieście odniósł sukces nawrócenia przez siebie pierwszych chrześcijan. Podczas zwiedzania terenów archeologicznych zobaczym między innymi więzienie św. Pawła, ruiny rzymskiego forum, teatr. Po zwiedzeniu Msza Święta w miejscu ochrzczenia Świętej Lidii przez Apostoła Pawła. Po Mszy przejazd do Thessalonik –spacer po placu Arystotelesa z jego posągiem, plac i Kościół Agia Sofia, z którego przemawiał Apostoł Paweł oraz symbol Thesalonik - Biała Wieża. Miasto założone przez króla Kassandrosa w IV w. p.n.e. Odwiedził je I w. n.e. św. Paweł – napisał Listy do Tessaloniczan. Odwiedzimy Kościół Agia Sofia – Świętej Mądrości, Plac Arystotelesa z jego posągiem, forum rzymskie, łuk Galeriusza oraz słynną białą wieżę i pomnik Alexandra Wielkiego. Powrót do hotelu – obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 – Po śniadaniu przejazd do Kalambaki - wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Następnie zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych “wiszących klasztorów” - zabytek UNESCO malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu Meteorów. Msza Św. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 – Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie A k r o p o l u ateńskiego zabytek UNESCO. Po zejściu z Akropolu wejście na Aeropag, skąd Apostoł Paweł przemawiał do Ateńczyków. Czas wolny. Kolejnym punktem programu jest odwiedzenie najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji – Parlament ze zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Stadion Olimpijski z 1896 roku. Następnie przejazd do Tolo - po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim. przejazd do Starożytnego Koryntu – zabytek UNESCO, miejsca, w którym dwukrotnie przebywał Apostoł Paweł, napisał dwa Listy do Koryntian. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 – Msza Święta. Po śniadaniu całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja,(Wieczór Grecki) nocleg.

DZIEŃ 7 – Po śniadaniu przejazd przez Republikę Macedonii do Serbii – zakwaterowanie w hotelu – obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8 – Po śniadaniu wyjazd do Belgradu, zwiedzanie. Przejazd do Polski przez Węgry, Słowację.

Cena: 1.690 zł/os. Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem VDL Futura rok prod. 2016 wyposażony w nowoczesną klimatyzację, nowoczesny sprzęt DVD z kinowym systemem dźwięku – płaskie ekrany LCD; telewizja cyfrowa; rozkładane siedzenia ze stolikami; lodówka, WC, BAREK z kawą i herbatą GRATIS, zespół aktywnego bezpieczeństwa: asystent pasa jezdni, tempomat aktywny i opcjonalny hamujący autokar przed przeszkodą, trzy punktowe pasy bezpieczeństwa. Oświetlenie wnętrza LED, Wi-Fi, gniazda do ładowania laptopów lub telefonów komórkowych, - 5 noclegów w miejscu pobytu w Grecji, 2 noclegi w Serbii w hotelu ***, pokoje 2-3 osobowe - 7 śniadań, 7 obiadokolacji, - opieka pilota podczas całej wycieczki, - ubezpieczenie KL, NNW.

Cena nie zawiera biletu wstępu na: Akropol - 20 EUR

Wieczór Grecki – 30 EUR

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zapisy: Ks. Czesław Koraszyński, tel 602 783 279 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy do końca marca. Imię i nazwisko, Pesel.

zaliczka: 500 zł.

 

 

Pielgrzymki dla Służby Zdrowia i ich rodzin. -programy po zmianach.

1/ Czestochowa

2/ Licheń 6-7.08 ; Niepokalanów, W-wa/Opatrzności Bożej; koszt 250zł, autokar, nocleg +2 obiady i śniadanie;

3/ Lublin 1.09; Majdanek, Ogród Botaniczny, Zamek; koszt 110zł z obiadem+bilety wstępów ok. 30zł.

4/ Lwów 22/23.09 sobota/niedziela; zwiedzanie/ Opera, Katedra, pałac arcybiskupów, cmentarz, Starówka, oraz; Sokal, Bełz, Uhnów ; koszt 380zł

5/ Włochy 19-28.07.2018r RZYM – WATYKAN –CASCIA - ASYŻ– MONTE CASSINO – NEAPOL/ grób O. Dilindo – POMPEJE – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ ANGELO – MANOPELLO – LANCIANO –LORETO- SAN MARINO –PADWA- WENECJA . Cena: 850 zł + 360 Euro Zapisy; ks. kapelan tel. 604537670

 

 

 

 

   
© All Rights Reserved J.G. 2015